Ministranci i lektory to jedna z grup należących do Służby Liturgicznej, działającej przy naszej parafii, której celem jest posługiwanie przy ołtarzu. Realizuje się to jak gdyby na trzech płaszczyznach, które są zarazem poszczególnymi stopniami: kandydat, ministrant i lektor.

Kandydaci to najmłodsza grupa wiekowa, skupiająca tych, którzy pragną włączyć się w czynną posługę liturgiczną. Ministranci stanowią średnia grupę wiekową, a ich posługa jest najbardziej różnorodna. Toteż, aby zostać ministrantem, należy opanować podstawowe wiadomości liturgiczne oraz zasady służenia przy ołtarzu. Kiedy ministrant wejdzie w pewien przedział wiekowy, a posiada odpowiednie predyspozycje (zwłaszcza dykcyjne), zostaje promowany na lektora: od tej pory powierzone mu zostaje głoszenie Bożego Słowa podczas mszy świętej.

Formacja członków Służby Liturgicznej obejmuje przede wszystkim uczestnictwo w spotkaniach (zbiórkach teoretycznych), a także różne wyjazdy, wycieczki, udział w rozgrywkach sportowych i dorocznej Pielgrzymce Ministrantów (PiM) do twargodórskiego sanktuarium Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych, organizowanej podczas "długiego weekendu" majowego.

W bieżącym roku szkolnym, spotkania formacyjne, odbywające się w pomieszczeniach Oratorium na plebanii, odbywają się w czwartki o godz. 17.00.

Opiekunem Służby liturgicznej jest ks. Adam Jarząbek SDB

Prezes – Tomasz Kliszcz

Vice Prezes – Kuba  Staroń

Jeżeli chcesz służyć Bogu przy ołtarzu, poznać ciekawych kolegów, przyjemnie spędzić czas, radośnie przeżyć swoją młodość, nie wahaj się, zostań ministrantem! Przyjdź na zbiórkę, zobacz jak spędzamy wolny czas, przemyśl decyzję i dołącz do nas! Liczymy na Ciebie!