O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

6. Niedziela zwykła – 17.02.2019r.

 

1. Wydarzenia liturgiczne:

 

a/ w piątek, 22 lutego święto Katedry św. Piotra Apostoła;

 

b/ w sobotę, wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika;

 

2. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół OSOBOM sprzątającym każdego tygodnia naszą świątynię oraz za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła:

na tacę, ogrzewanie świątyni oraz konto parafialne.

 

3. We wtorek 19 lutego, odbędzie się spotkanie dla rodziców z dziećmi, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii, o godz. 17.00.

 

4. Dzisiaj po Mszach świętych przy wyjściach z kościoła animatorzy oratorium i ministranci rozdają ulotki, zachęcające do przekazania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Współpracowników Salezjańskich. Stowarzyszenie to działa na rzecz dzieci i młodzieży parafii salezjańskich Lubina poprzez współorganizację kolonii, półkolonii i festynów. Prosimy o wsparcie tego dzieła.

 

5. Dnia 22.02.2019 r. będzie kolejny Salezjański Kociołek Kultury. Tym razem pani dr Jolanta Hajdasz (dziennikarka, publicystka, reżyser) zaprezentuje nowy film o prześladowaniu i upamiętnieniu arcybiskupa Antoniego Baraniaka-salezjanina.

 

6. Koło Radia Maryja przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza na spotkanie 20 lutego. Rozpocznie się ono  modlitwą różańcową o godz. 17.30.

 

7. W trosce o bezpieczeństwo osób starszych lubińscy policjanci zwracają się z apelem o czujność i rozwagę. Aby nie stać się ofiarą bezwzględnego oszustwa pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

1. Nie otwieraj drzwi nieznajomym – nie wpuszczaj ich do domu.

 

2. Sprawdź, czy osoba podająca się za pracownika instytucji pomocowej, faktycznie tam pracuje – zapytaj o identyfikator i zadzwoń do instytucji, z której rzekomo przyszła.

 

3. Nie daj się „złapać” na tanie oferty domokrążców – wcześniej poradź się kogoś z rodziny.

 

4. Nie udzielaj przez telefon informacji o swoich danych osobowych, numerach kont bankowych i hasłach do nich.

 

5. Nie ufaj nieznajomym, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom.

 

6. Nie podejmuj decyzji pochopnie, gdy rozmawiasz z kimś, kto podaje się za wnuczka lub inną bliską Ci osobę i prosi o pożyczenie pieniędzy. Zakończ rozmowę komunikatem typu: „Nie mogę teraz podjąć decyzji, potrzebuję czasu do namysłu. Zadzwoń za chwilę.” Połącz się telefonicznie z osobą, za którą podaje się rozmówca, albo z kimś jej najbliższym.

 

Pamiętaj: oszuści bezwzględnie wykorzystają Twoją ufność. Jeżeli będziesz mieć wrażenie, że ktoś próbuje Ciebie oszukać, natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń pod bezpłatny numer alarmowy 112 i przekaż informację o swoich podejrzeniach.

 

8. BIBLIOTEKA PARAFIALNA, czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.00 – 18.00 i w niedzielę od godz. 11.00-12.30.

 

9. Instytut Świecki Ochotniczek Księdza Bosko zaprasza serdecznie w swoje szeregi kobiety w wieku 20-40 lat,  poszukujące drogi życia, zainteresowane powołaniem świeckich konsekrowanych. Kontakt: ochotniczki@wp.pl;

 

10.  Chrzestnymi, mogą być osoby ochrzczone, bierzmowane, które ukończyły 15 rok życia,  praktykujące tzn. uczęszczające co niedzielę do kościoła i przystępujące do sakramentów świętych oraz, jeśli są małżonkami, żyć w związku sakramentalnym. Żyjący w związkach partnerskich i zamieszkujący ze sobą bez sakramentu nie mogą być chrzestnymi, gdyż nie mogą przystąpić do Komunii św. Odpowiednie zaświadczenie moralności dla matki czy ojca chrzestnego, wydaje proboszcz parafii na terenie którego obecnie osoba zamieszkuje, czyli jest obecna fizycznie – nie musi mieć więc żadnego zameldowania, ale obowiązana jest zadbać o to, by być zapisana w kartotece parafialnej.

 

11.  21 stycznia ruszają zapisy do akcji „40 dni dla życia”. Modlitwa trwać będzie od Środy Popielcowej 6 marca do Niedzieli Palmowej 14 kwietnia. Aby dokonać zapisu na konkretną godzinę można to uczynić pod nr telefonu 513 129 362 lub e-mailem www.ksm.legnica.pl

 

12. Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio rozpoczęła nabór na rok szkolny 2019/2020. Jest ona szkołą publiczną, bez ustalonego obwodu i bez czesnego. „Dzień Otwarty” dla kandydatów do klas I i ich rodziców odbędzie się 28 lutego(czwartek) o godz. 17.00 w budynku szkoły przy ul. Szkolnej 25. Istnieje możliwość przeniesienia dziecka do klasy IV, V, VI i VII.

 

13. Kronika żałobna.

 

Pomódlmy się za zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin. Szczególnie polecają się naszej modlitwie świętej pamięci Maria Dzwonek (l. 83), Marek Jaroni (l. 57), Ireneusz Tryba (l. 58), Jacek Hołda (l. 49), Rozalia Lipińska (l. 93).

   

Wieczny odpoczynek…                          

 

                                                       Ks. Paweł Bujak sdb-– proboszcz

Konto parafialne:

 

Bank Zachodni WBK S.A.

1 w Lubinie, ul. Odrodzenia 5,

59-300 Lubin

Nr rachunku: 91 1090 2082 0000 0001 0057 8697

 

 

 

 

==============================================================================================================================

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

 5. Niedziela Zwykła – 10.02.2019r.

 

 

1. Wydarzenia:

 

a/ przypominamy, że w DNIU CHOREGO, który przypada 11 lutego a więc w poniedziałek, w naszej parafii, odbędzie się specjalna Msza św. za wszystkich chorych z parafii wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych obecnym w kościele, o godz. 10.00;

 

b/ we czwartek, 14 lutego przypada święto Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa, Patronów Europy;

 

2. BIBLIOTEKA PARAFIALNA, czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.00 – 18.00 i w niedzielę od godz. 11.00-12.30.

 

3. Instytut Świecki Ochotniczek Księdza Bosko zaprasza serdecznie w swoje szeregi kobiety w wieku 20-40 lat,  poszukujące drogi życia, zainteresowane powołaniem świeckich konsekrowanych.

ochotniczki@wp.pl;

 

4. Dzisiaj zbieramy ofiary na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy osobom, które podjęły się tej zbiórki.

 

5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli z pomocą przy rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowej w liczbie 29 osób.

 

5. Powracają adoracje Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.15.

W każdy też czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, obywało się będzie spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, w Sali Rycerskiej.

 

6.  Chrzestnymi, mogą być osoby ochrzczone, bierzmowane, które ukończyły 15 rok życia,  praktykujące tzn. uczęszczające co niedzielę do kościoła i przystępujące do sakramentów świętych oraz jeśli są małżonkami, to żyć w związku sakramentalnym. Żyjący w związkach partnerskich i zamieszkujący ze sobą nie mogą być chrzestnymi, gdyż nie mogą przystąpić do Komunii św. Odpowiednie zaświadczenie moralności dla matki czy ojca chrzestnego, wydaje proboszcz parafii na terenie którego obecnie osoba zamieszkuje czyli jest obecna fizycznie – nie musi mieć więc żadnego zameldowania, ale obowiązana jest zadbać o to, by być zapisana w kartotece parafialnej.

 

7.  21 stycznia ruszają zapisy do akcji „40 dni dla życia”. Modlitwa trwać będzie od Środy Popielcowej 6 marca do Niedzieli Palmowej 14 kwietnia. Aby dokonać zapisu na konkretną godzinę można to uczynić pod nr telefonu 513 129 362 lub e-mailem www.ksm.legnica.pl

 

8. Salezjanie wraz ze Wspólnotą „Jordan” zapraszają do wzięcia udziału w kursie „DOBRA NOWINA”. Jednodniowy kurs, w dniu 16 lutego, odbędzie się w kaplicy Salezjańskiej Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej 25 w Lubinie. Pozostałe informacje na plakacie.(tel. 503 004 971; zofiazasadni@gmail.com)

 

9. Na wspólną modlitwę w domach parafian i błogosławieństwo na Nowy Rok, w tak zwanym czasie kolędowym, duszpasterze Salezjanie zostali zaproszeni do 43% mieszkań. Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom za wspólne spotkanie oraz złożone tradycyjnie ofiary. Ofiary w dużej części zostaną przekazane na potrzeby Kurii Legnickiej oraz Seminarium Diecezjalne, a także na Salezjańskie Seminarium w Krakowie i potrzeby Inspektorii oraz naszego Domu Zakonnego. Bóg zapłać za troskę o te dzieła Kościoła!!!

 

10. Świętuj i długo żyj!

Zapraszamy Parafian do świętowania i odpoczynku dwóch dni w tygodniu: soboty i niedzieli, dlatego prosimy o rozważenie robienia potrzebnych zakupów  w marketach w czwartek i piątek. Zdrowie jest najcenniejszym darem, uczmy się więc twórczo, po chrześcijańsku dbać o nie i odpoczywać, stwarzając przestrzeń również dla duszy.

 

11. Kronika żałobna.

 

Pomódlmy się za zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin. Szczególnie polecają się naszej modlitwie świętej pamięci Ignacy Hendzel, Barbara Marszałkowska(l. 84), Teresa Niemczynowska(l.72), Kazimierz Pawlik(l.84), Józef Świstak(l.83), Julia Kamińska(l.80), Bronisław Sarabin(l.83), Włodzimierz Dygoń(l.83).

   

Wieczny odpoczynek…                          

 

                                                       Ks. Paweł Bujak sdb-– proboszcz

Konto parafialne:

 

Bank Zachodni WBK S.A.

1 w Lubinie, ul. Odrodzenia 5,

59-300 Lubin

Nr rachunku: 91 1090 2082 0000 0001 0057 8697

 

 

 

 

 

==================================================================================================================================

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

 4. Niedziela Zwykła – 03.02.2019r.

 

 

1. Wydarzenia:

 

a/ dzisiaj jeszcze, adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy – od godz. 17.15;

 

b/ we wtorek, 5 lutego wspomnienie św. Agaty. Msza św. w intencji „Amazonek”o wszelkie potrzebne łaski, tradycyjnie o godz. 16.00 ;

 

c/ w środę uczcimy świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

 

2. BIBLIOTEKA PARAFIALNA, czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.00 – 18.00 i w niedzielę od godz. 11.00-12.30.

 

3. Proboszcz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Ludwik Graf, prosi swoich parafian, którzy uczęszczają do naszej świątyni o zabranie informacji,

o stanie remontu kościoła. Informacje znajdują się na ławkach obok gazet.

 

4. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół OSOBOM sprzątającym każdego tygodnia naszą świątynię  oraz za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary na ogrzewanie kościoła.

 

5. Jutro będziemy rozbierali dekoracje bożonarodzeniowe. Serdecznie zapraszamy do pomocy na godz. 9.00.

 

6.  Chrzestnymi, mogą być osoby ochrzczone, bierzmowane, które ukończyły

15 rok życia,  praktykujące tzn. uczęszczające co niedzielę do kościoła i przystępujące do sakramentów świętych oraz jeśli są małżonkami, to żyć w związku sakramentalnym. Żyjący w związkach partnerskich i zamieszkujący ze sobą nie mogą być chrzestnymi, gdyż nie mogą przystąpić do Komunii św. Odpowiednie zaświadczenie moralności dla matki czy ojca chrzestnego, wydaje proboszcz parafii na terenie którego obecnie osoba zamieszkuje czyli jest obecna fizycznie – nie musi mieć więc żadnego zameldowania, ale obowiązana jest zadbać o to, by być zapisana w kartotece parafialnej.

 

7.  21 stycznia ruszają zapisy do akcji „40 dni dla życia”. Modlitwa trwać będzie od Środy Popielcowej 6 marca do Niedzieli Palmowej 14 kwietnia. Aby dokonać zapisu na konkretną godzinę można to uczynić pod nr telefonu 513 129 362 lub e-mailem www.ksm.legnica.pl

 

8. Kronika żałobna.

 

Pomódlmy się za zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin. Szczególnie polecają się naszej modlitwie świętej pamięci Antoni Szaraniec(l.61) i zmarli Salezjanie!

   

Wieczny odpoczynek…                          

 

                                                       Ks. Paweł Bujak sdb-– proboszcz

===============================================================================================================================================

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

 3. Niedziela Zwykła – 27.01.2019r.

 

 

1. Wydarzenia:

 

a/ w poniedziałek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu;

 

b/ 31 stycznia, w Zgromadzeniu Salezjańskim, uroczystość św. Jana Bosko;

 

c/w Pierwszy Piątek miesiąca, kolejna Msza św. WSPÓLNOTOWA ZA ZMARŁYCH oraz za wszystkich, których już w tym roku – z naszej parafii – odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Wymieniamy imiona tych, których pogrzeb odbył się w styczniu;

 

d/  w Pierwszą Sobotę miesiąca przypada święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, wg. tradycji Matki Bożej Gromnicznej – poświęcenie świec na każdej Mszy św.(również o godz. 18.00-tej). Tego dnia też tradycyjnie Msza św. i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00 rano,

 

e/  za tydzień Pierwsza Niedziela miesiąca:

        – zmiana tajemnic Żywego Różańca

        – adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy – od godz. 17.15.

 

2. BIBLIOTEKA PARAFIALNA, czynna jest we wtorki i czwartki od godz. 16.00 – 18.00 i w niedzielę od godz. 11.00-12.30.

 

3. Instytut Świecki Ochotniczek Księdza Bosko zaprasza serdecznie w swoje szeregi kobiety w wieku 20-40 lat,  poszukujące drogi życia, zainteresowane powołaniem świeckich konsekrowanych.

ochotniczki@wp.pl;

 

4. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół OSOBOM sprzątającym każdego tygodnia naszą świątynię  oraz za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.

 

5.          Rozkład kolędy:

 

– 28 stycznia –    ul. Skłodowskiej 19

                         ul. Bema 9a,9b,9c,9d

                         ul. Sienkiewicza 10,11,13

 

-29 stycznia –  ul. Skłodowskiej 19a     

                         ul. Willowa – cała  

                         ul. Sienkiewicza 15,17 i ul. Słoneczna

 

– 30 stycznia – ul. Skłodowskiej 19b

                         ul. Skłodowskiej 21c,21d 

                         ul. Spółdzielcza – cała

 

– 31 stycznia – ul. Skłodowskiej 21,21a,21b

                        

– 01 luty –        ul. Skłodowskiej 20,22,24,28,32,34,36,36a

                                                     38,35,31,29,27,25,23

      

 Zakończenie kolędy planujemy więc na 1-go lutego.

 

6.  Chrzestnymi, mogą być osoby ochrzczone, bierzmowane, które ukończyły

15 rok życia,  praktykujące tzn. uczęszczające co niedzielę do kościoła i przystępujące do sakramentów świętych oraz jeśli są małżonkami, to żyć w związku sakramentalnym. Żyjący w związkach partnerskich i zamieszkujący ze sobą nie mogą być chrzestnymi, gdyż nie mogą przystąpić do Komunii św. Odpowiednie zaświadczenie moralności dla matki czy ojca chrzestnego, wydaje proboszcz parafii na terenie którego obecnie osoba zamieszkuje czyli jest obecna fizycznie – nie musi mieć więc żadnego zameldowania, ale obowiązana jest zadbać o to, by być zapisana w kartotece parafialnej.

 

7.  21 stycznia ruszają zapisy do akcji „40 dni dla życia”. Modlitwa trwać będzie od Środy Popielcowej 6 marca do Niedzieli Palmowej 14 kwietnia. Aby dokonać zapisu na konkretną godzinę można to uczynić pod nr telefonu 513 129 362 lub e-mailem www.ksm.legnica.pl

 

8. Kronika żałobna.

 

Pomódlmy się za zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin. Szczególnie polecają się naszej modlitwie świętej pamięci Maria Kowalczyk(l.88), Marian Wawrzyniak(l.64), Zbigniew Kląskała(l.69), Alicja Szpakowska(l.78), Zdzisław Trznadel(l.76) i Stanisław Szostek, którego pogrzeb odbędzie się w Chocianowie, w poniedziałek (28 stycznia), o godz. 13.00.

   

Wieczny odpoczynek…                           

 

                                                       Ks. Paweł Bujak sdb-– proboszcz

Konto parafialne:

 

Bank Zachodni WBK S.A.

1 w Lubinie, ul. Odrodzenia 5,

59-300 Lubin

Nr rachunku: 91 1090 2082 0000 0001 0057 8697